 All Product > Relays > General Purpose Relays > Omron Electronics  (G5LE-1-DC12)
Omron Electronics G5LE-1-DC12
PartNo:
G5LE-1-DC12
Manufacturers: Omron Electronics
Qty: 3298
Request Qty:
Description: General Purpose Relays PowerPCBRelay 12VDC SPDT FluxProtect VDE
RoHS:Details
Product:
Type:
Contact Termination:
Switching Voltage:
Coil Termination:
Coil Type:
Coil Voltage:12 V
Coil Resistance:360 Ohms
Coil Current:33.3 mA