 All Product > Relays > General Purpose Relays > Omron Electronics  (G5LE-1-E-36-DC24)
Omron Electronics G5LE-1-E-36-DC24
PartNo:
G5LE-1-E-36-DC24
Manufacturers: Omron Electronics
Qty: 100
Request Qty:
Description: General Purpose Relays Power PCB Relay SPDT 24VDC
RoHS:Details
Product:Power Relays
Type:Cube Style
Contact Termination:Solder Pin
Mounting Style:Through Hole
Mounting Type:
Contact Form:SPDT (1 Form C)
Contact Current Rating:
Switching Voltage:
Coil Termination:Solder Pin
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:24 V
Coil Resistance:
Coil Current:15 mA