 All Product > Relays > General Purpose Relays > Omron Electronics  (G5LE-1A4-DC24)
Omron Electronics G5LE-1A4-DC24
PartNo:
G5LE-1A4-DC24
Manufacturers: Omron Electronics
Qty: 3762
Request Qty:
Description: General Purpose Relays PowerPCBRelay 24VDC SPST-NO Sealed VDE
RoHS:Details
Product:Power Relays
Type:Cube Style
Contact Termination:Solder Pin
Mounting Style:Through Hole
Mounting Type:
Contact Form:SPST (1 Form A)
Contact Current Rating:
Switching Voltage:
Coil Termination:Solder Pin
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:24 V
Coil Resistance:1440 Ohms
Coil Current:16.7 mA