 All Product > Relays > General Purpose Relays > Omron Electronics  (G5Q-14-DC24)
Omron Electronics G5Q-14-DC24
PartNo:
G5Q-14-DC24
Manufacturers: Omron Electronics
Qty: 2651
Request Qty:
Description: General Purpose Relays Power PCB Relay Sealed SPDT 24VDC
RoHS:Details
Product:
Type:
Contact Termination:
Mounting Style:Through Hole
Mounting Type:
Contact Form:SPDT (1 Form C)
Contact Current Rating:
Switching Voltage:
Coil Termination:
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:24 V
Coil Resistance:1440 Ohms
Coil Current:16.7 mA