 All Product > Relays > General Purpose Relays > Omron Electronics  (G5RL-1-E-HR-DC12)
Omron Electronics G5RL-1-E-HR-DC12
PartNo:
G5RL-1-E-HR-DC12
Manufacturers: Omron Electronics
Qty: 500
Request Qty:
Description: General Purpose Relays Power PCB Relay SPDT 16A 12VDC
RoHS:Details
Product:
Type:
Contact Termination:
Mounting Style:Through Hole
Mounting Type:
Contact Form:SPDT (1 Form C)
Contact Current Rating:16 A
Switching Voltage:
Coil Termination:Pin
Coil Type:
Coil Voltage:12 V