Omron Electronics (G5SB-14-DC24)
PartNo:
G5SB-14-DC24
Manufacturers:
Omron Electronics
Description:
General Purpose Relays Power PCB Relay 5A SPDT 24VDC
Details
Product:
Type:
Contact Termination:
Mounting Style:
Through Hole
Mounting Type:
Contact Form:
SPDT (1 Form C)
Contact Current Rating:
5:00 上午
Switching Voltage:
Coil Termination:
Coil Type:
Coil Voltage:
24 V
Coil Resistance:
1440 Ohms
Coil Current:
16.7 mA