 All Product > Relays > General Purpose Relays > Omron Electronics  (G6B-1114P-FD-US-DC24)
Omron Electronics G6B-1114P-FD-US-DC24
PartNo:
G6B-1114P-FD-US-DC24
Manufacturers: Omron Electronics
Qty: 246
Request Qty:
Description: General Purpose Relays Power PCB Relay SPST-NO 24VDC
RoHS:Details
Product:Low Profile Relays
Type:Miniature
Contact Termination:
Contact Form:SPST (1 Form A)
Contact Current Rating:
Switching Voltage:
Coil Termination:
Coil Type:
Coil Voltage:24 V
Coil Resistance:
Coil Current:8.3 mA