 All Product > Relays > General Purpose Relays > Omron Electronics  (G6B-1174P-US-DC24)
Omron Electronics G6B-1174P-US-DC24
PartNo:
G6B-1174P-US-DC24
Manufacturers: Omron Electronics
Qty: 923
Request Qty:
Description: General Purpose Relays High-Capacity SPST-NO 24VDC
RoHS:Details
Product:
Type:
Contact Form:SPST (1 Form A)
Contact Current Rating:5:00 上午
Switching Voltage:
Coil Termination:
Coil Type:
Coil Voltage:24 V
Coil Resistance:2880 Ohms
Coil Current:8.3 mA