 All Product > Relays > General Purpose Relays > Omron Electronics  (G6B-2114P-1-US-DC24)
Omron Electronics G6B-2114P-1-US-DC24
PartNo:
G6B-2114P-1-US-DC24
Manufacturers: Omron Electronics
Qty: 100
Request Qty:
Description: General Purpose Relays Power PCB Relay SPST 24VDC Neg Pol
RoHS:Details
Product:Power Relays
Type:Miniature
Contact Termination:Solder Pin
Mounting Style:Through Hole
Mounting Type:
Contact Form:SPST (1 Form A)
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:24 V
Coil Resistance:2880 Ohms
Coil Current:8.3 mA