 All Product > Relays > General Purpose Relays > Omron Electronics  (G6B-2214P-US-DC12)
Omron Electronics G6B-2214P-US-DC12
PartNo:
G6B-2214P-US-DC12
Manufacturers: Omron Electronics
Qty: 801
Request Qty:
Description: General Purpose Relays Standard DPST-NO 12VDC
RoHS:Details
Product:
Type:
Contact Termination:
Mounting Style:Through Hole
Mounting Type:
Contact Form:DPST (2 Form A)
Contact Current Rating:5:00 上午
Switching Voltage:
Coil Termination:
Coil Type:
Coil Voltage:12 V
Coil Resistance:720 Ohms
Coil Current:16.7 mA