Omron Electronics (G6BK-1114P-US-DC12)
PartNo:
G6BK-1114P-US-DC12
Description:
General Purpose Relays Power PCB Relay SPST-NO 12VDC
Details
Product:
Low Profile Relays
Type:
Miniature
Contact Termination:
Solder Pin
Contact Form:
SPST (1 Form A)
Coil Type:
Dual Coil Latching
Coil Voltage:
12 V
Coil Resistance:
515 Ohms
Coil Current:
23.3 mA