Omron Electronics (G6BU-1114P-US-DC12)
PartNo:
G6BU-1114P-US-DC12
Manufacturers:
Omron Electronics
Qty:
298
Request Qty:
Description:
General Purpose Relays Power PCB Relay
Details
Product:
Low Profile Relays
Type:
Miniature
Contact Termination:
Solder Pin
Contact Form:
SPST (1 Form A)
Coil Type:
Latching
Coil Voltage:
12 V
Coil Resistance:
720 Ohms
Coil Current:
16.7 mA