 All Product > Relays > General Purpose Relays > Omron Electronics  (G6BU-1114P-US-DC24)
Omron Electronics G6BU-1114P-US-DC24
PartNo:
G6BU-1114P-US-DC24
Manufacturers: Omron Electronics
Qty: 172
Request Qty:
Description: General Purpose Relays Power PCB Relay
RoHS:Details
Product:Low Profile Relays
Type:Miniature
Contact Termination:Solder Pin
Mounting Style:Through Hole
Mounting Type:
Contact Form:SPST (1 Form A)
Contact Current Rating:5:00 上午
Switching Voltage:380 VAC, 125 VDC
Coil Termination:
Coil Type:Latching
Coil Voltage:24 VDC
Coil Resistance:2.88 kOhms
Coil Current:8.3 mA