Omron Electronics (G6D-1A-ASI-DC24)
PartNo:
G6D-1A-ASI-DC24
Manufacturers:
Omron Electronics
Description:
General Purpose Relays SPST-NO 24VDC 5A Sealed
Details
Product:
Type:
Contact Termination:
Mounting Style:
Through Hole
Mounting Type:
Contact Form:
SPST (1 Form A)
Contact Current Rating:
5:00 上午
Switching Voltage:
Coil Termination:
Coil Type:
Coil Voltage:
24 V
Coil Resistance:
2880 Ohms
Coil Current:
8.3 mA