 All Product > Relays > General Purpose Relays > Omron Electronics  (G6DS-1A-DC12)
Omron Electronics G6DS-1A-DC12
PartNo:
G6DS-1A-DC12
Manufacturers: Omron Electronics
Qty: 99
Request Qty:
Description: General Purpose Relays SPST-NO Sealed 5A 12VDC
RoHS:Details
Product:
Type:
Contact Termination:
Mounting Style:Through Hole
Mounting Type:
Contact Form:SPST (1 Form A)
Contact Current Rating:5:00 上午
Switching Voltage:
Coil Termination:
Coil Type:
Coil Voltage:12 V
Coil Resistance:800 Ohms
Coil Current:15 mA