 All Product > Relays > General Purpose Relays > Omron Electronics  (G6DS-1A-H-DC24)
Omron Electronics G6DS-1A-H-DC24
PartNo:
G6DS-1A-H-DC24
Manufacturers: Omron Electronics
Qty: 100
Request Qty:
Description: General Purpose Relays SPST-NO 5A 24VDC Hi-Sensitivity
RoHS:Details
Product:
Type:
Contact Termination:
Mounting Style:Through Hole
Mounting Type:
Contact Form:SPST (1 Form A)
Contact Current Rating:5:00 上午
Switching Voltage:
Coil Termination:
Coil Type:
Coil Voltage:24 V
Coil Resistance:3200 Ohms
Coil Current:7.5 mA