Omron Electronics (G6RL-1-ASI DC12)
PartNo:
G6RL-1-ASI DC12
Manufacturers:
Omron Electronics
Qty:
150
Request Qty:
Description:
General Purpose Relays SPST-NO 12VDC Flux AgSnIn Contact
Details
Product:
Type:
Contact Termination:
Mounting Style:
Mounting Type:
Contact Form:
SPDT (1 Form C)
Contact Current Rating:
Switching Voltage:
Coil Termination:
Coil Type:
Coil Voltage:
12 V
Coil Resistance:
654 Ohms
Coil Current:
18.3 mA