Omron Electronics (G6RL-1A-ASI DC12)
PartNo:
G6RL-1A-ASI DC12
Manufacturers:
Omron Electronics
Qty:
112
Request Qty:
Description:
General Purpose Relays SPST-NO 12VDC P1Load Flux AgSnIn Contact
Details
Product:
Audio/Video Relays
Type:
High Power
Contact Termination:
Solder Pin
Mounting Style:
Through Hole
Mounting Type:
Contact Form:
SPST (1 Form A)
Contact Current Rating:
10:00 上午
Switching Voltage:
400 VAC, 300 VDC
Coil Voltage:
12 VDC
Coil Resistance:
654 Ohms
Coil Current:
18.3 mA