Omron Electronics (G6RL-1A4-ASI DC24)
PartNo:
G6RL-1A4-ASI DC24
Manufacturers:
Omron Electronics
Qty:
102
Request Qty:
Description:
General Purpose Relays SPST-NO Sealed 24VDC AgSnIn Contact
Details
Product:
Type:
Contact Termination:
Mounting Style:
Mounting Type:
Contact Form:
SPST (1 Form A)
Contact Current Rating:
Switching Voltage:
Coil Termination:
Coil Type:
Coil Voltage:
24 V
Coil Resistance:
2618 Ohms
Coil Current:
9.2 mA