Omron Electronics (G7L-2A-TUB-CB-DC24)
PartNo:
G7L-2A-TUB-CB-DC24
Manufacturers:
Omron Electronics
Qty:
474
Request Qty:
Description:
General Purpose Relays QC DPST-NO 24 VDC Upper mount bracket
Details
Product:
Type:
Contact Termination:
Quick Connect Terminal
Mounting Style:
Panel
Mounting Type:
Bracket
Contact Form:
DPST (2 Form A)
Contact Current Rating:
Switching Voltage:
Coil Termination:
Quick Connect Terminal
Coil Type:
Non-Latching
Coil Voltage:
24 V
Coil Resistance:
303 Ohms
Coil Current:
79 mA