 All Product > Relays > General Purpose Relays > Omron Electronics  (G7L-2A-TUBJ-CB-DC24)
Omron Electronics G7L-2A-TUBJ-CB-DC24
PartNo:
G7L-2A-TUBJ-CB-DC24
Manufacturers: Omron Electronics
Qty: 744
Request Qty:
Description: General Purpose Relays QC DPST-NO 24VDC
RoHS:Details
Product:
Type:
Contact Termination:Quick Connect Terminal
Mounting Style:Panel
Mounting Type:Bracket
Contact Form:DPST (2 Form A)
Contact Current Rating:25 A
Switching Voltage:
Coil Termination:Quick Connect Terminal
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:24 V
Coil Resistance:303 Ohms