 All Product > Relays > General Purpose Relays > Omron Electronics  (G8P-1A4P-DC110)
Omron Electronics G8P-1A4P-DC110
PartNo:
G8P-1A4P-DC110
Manufacturers: Omron Electronics
Qty: 145
Request Qty:
Description: General Purpose Relays Power PCB Relay PCB SPST-NO 110VDC
Type:PCB Power Relay
Contact Termination:
Mounting Style:Through Hole
Mounting Type:
Switching Voltage:
Coil Termination:
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:110 V
Coil Resistance:12.4 kOhms
Coil Current:9 mA