 All Product > Relays > General Purpose Relays > Omron Electronics  (G8P-1A4P-DC18)
Omron Electronics G8P-1A4P-DC18
PartNo:
G8P-1A4P-DC18
Manufacturers: Omron Electronics
Qty: 204
Request Qty:
Description: General Purpose Relays Power PCB Relay SPST-NO 18V 30A PCB
Type:PCB Power Relay
Contact Termination:
Mounting Style:Through Hole
Mounting Type:
Switching Voltage:
Coil Termination:
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:18 V
Coil Resistance:
Coil Current:50 mA