 All Product > Relays > General Purpose Relays > Omron Electronics  (G8P-1A4P-DC24)
Omron Electronics G8P-1A4P-DC24
PartNo:
G8P-1A4P-DC24
Manufacturers: Omron Electronics
Qty: 10509
Request Qty:
Description: General Purpose Relays Power PCB Relay PCB SPST-NO 24VDC
Type:PCB Power Relay
Contact Termination:Solder Pin
Mounting Style:Through Hole
Mounting Type:
Switching Voltage:
Coil Termination:
Coil Type:
Coil Voltage:24 V
Coil Resistance:660 Ohms
Coil Current:36 mA