 All Product > Relays > General Purpose Relays > Omron Electronics  (G8P-1A4TP-DC12)
Omron Electronics G8P-1A4TP-DC12
PartNo:
G8P-1A4TP-DC12
Manufacturers: Omron Electronics
Qty: 200
Request Qty:
Description: General Purpose Relays SPST-NO 12VDC PCB & QC Load
Type:PCB Power Relay
Contact Termination:
Mounting Style:Through Hole
Mounting Type:
Switching Voltage:
Coil Termination:
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:12 V
Coil Resistance:155 Ohms
Coil Current:77 mA