 All Product > Relays > General Purpose Relays > Omron Electronics  (G8P-1C4P-DC12)
Omron Electronics G8P-1C4P-DC12
PartNo:
G8P-1C4P-DC12
Manufacturers: Omron Electronics
Qty: 1839
Request Qty:
Description: General Purpose Relays SPDT 12VDC Sealed with Nib
Type:PCB Power Relay
Contact Termination:Solder Pin
Mounting Style:Through Hole
Mounting Type:
Contact Form:SPDT (1 Form C)
Contact Current Rating:
Switching Voltage:
Coil Termination:
Coil Type:
Coil Voltage:12 V
Coil Resistance:155 Ohms
Coil Current:77 mA