 All Product > Relays > General Purpose Relays > Omron Electronics  (G8P-1C4P-DC24)
Omron Electronics G8P-1C4P-DC24
PartNo:
G8P-1C4P-DC24
Manufacturers: Omron Electronics
Qty: 2263
Request Qty:
Description: General Purpose Relays SPDT 24VDC Sealed with Nib
RoHS:Details
Product:Power Relays
Type:PCB Power Relay
Contact Termination:Solder Pin
Mounting Style:Through Hole
Mounting Type:
Contact Form:SPDT (1 Form C)
Contact Current Rating:
Switching Voltage:
Coil Termination:
Coil Type:
Coil Voltage:24 V
Coil Resistance:660 Ohms
Coil Current:36 mA