 All Product > Relays > General Purpose Relays > Omron Electronics  (G8P-1C4TP-DC24)
Omron Electronics G8P-1C4TP-DC24
PartNo:
G8P-1C4TP-DC24
Manufacturers: Omron Electronics
Qty: 95
Request Qty:
Description: General Purpose Relays Power PCB Relay PCB & QC SPDT 24VDC
Type:PCB Power Relay
Contact Termination:Quick Connect Terminal
Mounting Style:Panel
Mounting Type:Flange
Contact Form:SPDT (1 Form C)
Contact Current Rating:
Switching Voltage:
Coil Termination:Quick Connect Terminal
Coil Type:
Coil Voltage:24 V
Coil Resistance:660 Ohms
Coil Current:36 mA