 All Product > Relays > General Purpose Relays > Panasonic Industrial Devices  (HE1AN-DC24V)
Panasonic Industrial Devices HE1AN-DC24V
PartNo:
HE1AN-DC24V
Manufacturers: Panasonic Industrial Devices
Qty: 313
Request Qty:
Description: General Purpose Relays 30A 24VDC SPST-NO PLUG-IN
RoHS:Details
Product:Power Relays
Type:High Current
Contact Termination:Quick Connect Terminal
Mounting Style:Socket
Mounting Type:
Contact Form:SPST (1 Form A)
Contact Current Rating:
Switching Voltage:
Coil Termination:Quick Connect Terminal
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:24 V
Coil Resistance:300 Ohms
Coil Current:80 mA