Panasonic Industrial Devices (JQ1A-B-12V-F)
PartNo:
JQ1A-B-12V-F
Manufacturers:
Panasonic Industrial Devices
Qty:
95
Request Qty:
Description:
General Purpose Relays 1 Form A 12V 5A 30VDC Clas B Coil
Details
Product:
Power Relays
Type:
Cube Style
Contact Termination:
Mounting Style:
Through Hole
Mounting Type:
Contact Form:
SPST (1 Form A)
Contact Current Rating:
5:00 上午
Switching Voltage:
250 VAC, 30 VDC
Coil Termination:
Solder Pin
Coil Type:
Coil Voltage:
12 V
Coil Resistance:
720 Ohms
Coil Current:
16.7 mA