Panasonic Industrial Devices (JQ1AP-12V-F)
PartNo:
JQ1AP-12V-F
Manufacturers:
Panasonic Industrial Devices
Qty:
170
Request Qty:
Description:
General Purpose Relays 10A 12VDC SPST-NO HIGH CAP
Details
Product:
HVAC Relays
Type:
High Current
Contact Termination:
Solder Pin
Mounting Style:
Through Hole
Mounting Type:
Contact Form:
SPST (1 Form A)
Contact Current Rating:
Switching Voltage:
Coil Termination:
Solder Pin
Coil Type:
Non-Latching
Coil Voltage:
12 V
Coil Resistance:
720 Ohms
Coil Current:
16.7 mA