 All Product > Relays > General Purpose Relays > Panasonic Industrial Devices  (JQ1AP-18V-F)
Panasonic Industrial Devices JQ1AP-18V-F
PartNo:
JQ1AP-18V-F
Manufacturers: Panasonic Industrial Devices
Qty: 89
Request Qty:
Description: General Purpose Relays 1 Form A 10A 125VAC 5A 250VAC 5A 30VDC
RoHS:Details
Product:
Type:
Contact Termination:
Mounting Style:Through Hole
Mounting Type:
Contact Form:SPST (1 Form A)
Contact Current Rating:
Switching Voltage:
Coil Termination:
Coil Type:
Coil Voltage:18 V