 All Product > Relays > General Purpose Relays > Panasonic Industrial Devices  (JS1A-12V-F)
Panasonic Industrial Devices JS1A-12V-F
PartNo:
JS1A-12V-F
Manufacturers: Panasonic Industrial Devices
Qty: 502
Request Qty:
Description: General Purpose Relays 10A 12VDC SPST SEALED PCB
RoHS:Details
Product:Low Profile Relays
Type:Miniature
Contact Termination:Solder Pin
Mounting Style:Through Hole
Mounting Type:
Contact Form:SPST (1 Form A)
Contact Current Rating:
Switching Voltage:
Coil Termination:Solder Pin
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:12 V
Coil Resistance:400 Ohms
Coil Current:30 mA