 All Product > Relays > General Purpose Relays > Panasonic Industrial Devices  (JS1A-B-12V-F)
Panasonic Industrial Devices JS1A-B-12V-F
PartNo:
JS1A-B-12V-F
Manufacturers: Panasonic Industrial Devices
Qty: 112
Request Qty:
Description: General Purpose Relays 10A250VAC 10A 125VAC 12V
RoHS:Details
Product:
Type:
Contact Termination:
Mounting Style:Through Hole
Mounting Type:
Contact Form:SPST (1 Form A)
Contact Current Rating:
Switching Voltage:
Coil Termination:
Coil Type:
Coil Voltage:12 V