 All Product > Relays > General Purpose Relays > Panasonic Industrial Devices  (JS1AF-12V-F)
Panasonic Industrial Devices JS1AF-12V-F
PartNo:
JS1AF-12V-F
Manufacturers: Panasonic Industrial Devices
Qty: 200
Request Qty:
Description: General Purpose Relays 1 Form C 10A 250VAC 12V
RoHS:Details
Product:Low Profile Relays
Type:Miniature
Contact Termination:Solder Pin
Mounting Style:Through Hole
Mounting Type:
Contact Form:SPST (1 Form A)
Contact Current Rating:
Switching Voltage:
Coil Termination:Solder Pin
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:12 V
Coil Resistance:400 Ohms
Coil Current:30 mA