 All Product > Relays > General Purpose Relays > Panasonic Industrial Devices  (JS1AF-B-24V-F)
Panasonic Industrial Devices JS1AF-B-24V-F
PartNo:
JS1AF-B-24V-F
Manufacturers: Panasonic Industrial Devices
Qty: 136
Request Qty:
Description: General Purpose Relays 1 Form C 10A 250VAC 24V
RoHS:Details
Product:
Type:
Contact Termination:
Mounting Style:Through Hole
Mounting Type:
Contact Form:SPST (1 Form A)
Contact Current Rating:10:00 上午
Switching Voltage:250 VAC, 100 VDC
Coil Termination:
Coil Type:
Coil Voltage:24 V
Coil Resistance:1.6 kOhms
Coil Current:15 mA