 All Product > Relays > General Purpose Relays > Panasonic Industrial Devices  (JS1F-12V-F)
Panasonic Industrial Devices JS1F-12V-F
PartNo:
JS1F-12V-F
Manufacturers: Panasonic Industrial Devices
Qty: 95
Request Qty:
Description: General Purpose Relays 1 Form C 10A 250VAC 12V
RoHS:Details
Product:Power Relays
Type:Miniature
Contact Termination:
Mounting Style:Through Hole
Mounting Type:
Contact Form:SPDT (1 Form C)
Contact Current Rating:10:00 上午
Switching Voltage:250 VAC, 100 VDC
Coil Termination:Solder Pin
Coil Type:
Coil Voltage:12 V
Coil Resistance:400 Ohms
Coil Current:30 mA