 All Product > Relays > General Purpose Relays > Panasonic Industrial Devices  (JS1F-48V-F)
Panasonic Industrial Devices JS1F-48V-F
PartNo:
JS1F-48V-F
Manufacturers: Panasonic Industrial Devices
Qty: 96
Request Qty:
Description: General Purpose Relays 1 Form C 10A 250VAC 48V
RoHS:Details
Product:
Type:
Contact Termination:
Mounting Style:Through Hole
Mounting Type:
Contact Form:SPDT (1 Form C)
Contact Current Rating:
Switching Voltage:
Coil Termination:
Coil Type:
Coil Voltage:48 V