Fujitsu (JSL-D12N-K)
PartNo:
JSL-D12N-K
Manufacturers:
Fujitsu
Qty:
150
Request Qty:
Description:
General Purpose Relays 250VAC/8A 1 fmA /1 fm C, Latch
Details
Product:
Low Profile Relays
Type:
Standard
Contact Termination:
Solder Pin
Mounting Style:
Through Hole
Mounting Type:
Contact Form:
SPST (1 Form A)
Contact Current Rating:
8:00 上午
Switching Voltage:
250 V
Coil Termination:
Solder Pin
Coil Type:
Non-Latching
Coil Voltage:
12 V
Coil Resistance:
655 Ohms