 All Product > Relays > General Purpose Relays > Fujitsu  (JSL-D24N-K)
Fujitsu JSL-D24N-K
PartNo:
JSL-D24N-K
Manufacturers: Fujitsu
Qty: 139
Request Qty:
Description: General Purpose Relays 250VAC/8A 1 fmA /1 fm C, Latch
RoHS:Details
Product:Low Profile Relays
Type:Standard
Contact Termination:Solder Pin
Mounting Style:Through Hole
Mounting Type:
Contact Form:SPST (1 Form A)
Contact Current Rating:8:00 上午
Switching Voltage:250 V
Coil Termination:Solder Pin
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:24 VAC
Coil Resistance:2304 Ohms