 All Product > Relays > General Purpose Relays > Panasonic Industrial Devices  (JTN1AS-PA-F-DC15V)
Panasonic Industrial Devices JTN1AS-PA-F-DC15V
PartNo:
JTN1AS-PA-F-DC15V
Manufacturers: Panasonic Industrial Devices
Qty: 250
Request Qty:
Description: General Purpose Relays 1 Form A 15VDC Relay Sealed PCB
RoHS:Details
Product:HVAC Relays
Type:High Current
Contact Termination:Solder Pin
Mounting Style:Through Hole
Mounting Type:
Contact Form:SPST (1 Form A)
Contact Current Rating:30 A
Switching Voltage:277 VAC
Coil Termination:Solder Pin
Coil Type:
Coil Voltage:15 V
Coil Resistance:281 Ohms
Coil Current:53.4 mA