 All Product > Relays > General Purpose Relays > Panasonic Industrial Devices  (JTN1AS-PA-F-DC24V)
Panasonic Industrial Devices JTN1AS-PA-F-DC24V
PartNo:
JTN1AS-PA-F-DC24V
Manufacturers: Panasonic Industrial Devices
Qty: 1265
Request Qty:
Description: General Purpose Relays 30A 24VDC SPST SEALED CLASS F PCB
Contact Form:SPST (1 Form A)
Contact Current Rating:30 A
Switching Voltage:277 VAC
Coil Termination:Solder Pin
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:24 V
Coil Resistance:720 Ohms
Coil Current:33.3 mA