 All Product > Relays > General Purpose Relays > Panasonic Industrial Devices  (JTN1AS-TMP-F-DC12V)
Panasonic Industrial Devices JTN1AS-TMP-F-DC12V
PartNo:
JTN1AS-TMP-F-DC12V
Manufacturers: Panasonic Industrial Devices
Qty: 91
Request Qty:
Description: General Purpose Relays 30A 12VDC SPST-NO SEALED CLASS F TMP
Contact Form:SPST (1 Form A)
Contact Current Rating:
Switching Voltage:
Coil Termination:Solder Pin
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:12 V
Coil Resistance:180 Ohms