Panasonic Industrial Devices (JVN1A-12V-F)
PartNo:
JVN1A-12V-F
Manufacturers:
Panasonic Industrial Devices
Qty:
100
Request Qty:
Description:
General Purpose Relays 16A 12VDC SPST 200mW PCB
Details
Product:
Type:
Contact Termination:
Mounting Style:
Through Hole
Mounting Type:
Contact Form:
SPST (1 Form A)
Contact Current Rating:
Switching Voltage:
Coil Termination:
Coil Type:
Coil Voltage:
12 V