Panasonic Industrial Devices (JVN1AF-24V-F)
PartNo:
JVN1AF-24V-F
Manufacturers:
Panasonic Industrial Devices
Qty:
100
Request Qty:
Description:
General Purpose Relays 1 Form A 16A 125VDC 24V
Details
Product:
Type:
Contact Termination:
Mounting Style:
Through Hole
Mounting Type:
Contact Form:
SPST (1 Form A)
Contact Current Rating:
16 A
Switching Voltage:
277 VAC, 30 VDC
Coil Termination:
Coil Type:
Coil Voltage:
24 V
Coil Resistance:
2880 Ohms
Coil Current:
8.3 mA