Panasonic Industrial Devices (JW1FSN-DC12V)
PartNo:
JW1FSN-DC12V
Description:
General Purpose Relays 10A 12VDC SPDT SEALED PCB
Contact Form:
SPDT (1 Form C)
Contact Current Rating:
10:00 上午
Switching Voltage:
250 VAC, 30 VDC
Coil Type:
Non-Latching
Coil Voltage:
12 V
Coil Resistance:
270 Ohms
Coil Current:
44 mA