 All Product > Relays > General Purpose Relays > Panasonic Industrial Devices  (JW1FSN-DC24V)
Panasonic Industrial Devices JW1FSN-DC24V
PartNo:
JW1FSN-DC24V
Manufacturers: Panasonic Industrial Devices
Qty: 8728
Request Qty:
Description: General Purpose Relays 10A 24VDC SPDT SEALED PCB
RoHS:Details
Product:Low Profile Relays
Type:Miniature
Contact Termination:Solder Pin
Mounting Style:Through Hole
Mounting Type:
Contact Form:SPDT (1 Form C)
Contact Current Rating:10:00 上午
Switching Voltage:250 VAC, 30 VDC
Coil Termination:Solder Pin
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:24 V
Coil Resistance:1.1 kOhms
Coil Current:22 mA