Panasonic Industrial Devices (JW2SN-DC12V)
PartNo:
JW2SN-DC12V
Manufacturers:
Panasonic Industrial Devices
Description:
General Purpose Relays 5A 12VDC DPDT SEALED PCB
Details
Product:
Type:
Contact Termination:
Solder Pin
Mounting Style:
Through Hole
Mounting Type:
Contact Form:
DPDT (2 Form C)
Contact Current Rating:
Switching Voltage:
Coil Termination:
Solder Pin
Coil Type:
Non-Latching
Coil Voltage:
12 V
Coil Resistance:
270 Ohms
Coil Current:
44 mA