 All Product > Relays > General Purpose Relays > TE Connectivity / P&B  (KHAE-17D12-24)
TE Connectivity / P&B KHAE-17D12-24
PartNo:
KHAE-17D12-24
Manufacturers: TE Connectivity / P&B
Qty: 100
Request Qty:
Description: General Purpose Relays 4PDT 24VDC 5A PC pins
Product Information:
RoHS:In Transition
Product:Power Relays
Type:Standard
Contact Termination:Plug Pin
Mounting Style:Socket
Mounting Type:DIN Rail
Contact Form:4PDT (4 Form C)
Contact Current Rating:5:00 上午
Switching Voltage:240 VAC
Coil Termination:Solder Lug
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:24 VDC
Coil Resistance:690 Ohms