 All Product > Relays > General Purpose Relays > TE Connectivity / P&B  (KHAU-17A11N-120)
TE Connectivity / P&B KHAU-17A11N-120
PartNo:
KHAU-17A11N-120
Manufacturers: TE Connectivity / P&B
Qty: 134
Request Qty:
Description: General Purpose Relays 4PDT NEON IND 120VAC
RoHS:Details
Product:Power Relays
Type:Cube Style
Contact Termination:Solder Lug
Contact Form:4PDT (4 Form C)
Contact Current Rating:3:00 上午
Switching Voltage:240 VAC
Coil Termination:Solder Lug
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:120 VAC
Coil Resistance:3900 Ohms